A+ A A-

Uygulama Yüzeyleri

Püskürtme taş herhangi bir yüzey ya da yapı donatısı üzerine uygulanabilmektedir. Air Stone uygulamaları için özel bir ek kaplamaya ihtiyaç yoktur klasik ince sıva üzerine yapılan imalatların üzerine uygulandığı gibi, playwood imalatıyla yapılmış parlak beton satıhlara dahi uygulanabilir.

Air Stone hafif yapısı sayesinde m2 4,2- 5 kg yük bindirmesi ve esnek yapısı kuvvetli yapışma mukavemeti ile başta EPS (Expanded Polistiren) , Ekstrude Polistiren (XPS) ,taş yünü, camyünü gibi hafif yalıtım amaçlı mukavemeti düşük donatılar üzerinde yoğun olarak tercih edilir. Bu donatı grubu sağlamış olduğu doğal taş dokusu ile yapıların monoton görsel etkilerden kurtarmakta, bu donatıların tamamen yenilikçi bir yaklaşım ile alternatif pazarlara girişini sağlamaktadır.

Mimar ve tasarımcıların bu donatılarla doğal taş dokusunda yeni, yenilenmiş imalatlar ve tasarımlar yapmasına izin vermekte. Eski yapılara yeni kimlikler katmaktadır.

Püskürtme taş kaplama ( AİR STONE ) esnek yapısı sayesinde betopan, alcıpan, agua panel ve muadili panellerde kullanılır. Ayrıca ters genleşebilen donatılarla kullanabilir. Donatıların birleşim noktalarında ve ek yerlerindeki mukavemeti artırarak, kılcal çatlakları tolore eder. Hızlı uygulama tekniği ve donatırla sağladığı farklı estetik sonuçlarıyla iç ve dış mekânlarda kullanılmaktadır.

Air Stone her türlü SIVA, ALÇI, PERLİTLİ SIVA vb sıva grubu donatının üzerine uygulanır, son kat ince sıva titiz işçilikte yapılması önerilir.

Air Stone ayrıca BTB ve fayans gibi kırılması ve sökülmesi ön görünmeyen yüzeyler üzerine özel astarın uygulanması ile uygulanabilir (arc 2 astar)

Metal satıhlara tutunma özelliği sayesinde (arc 3 astar ) sandviç panel ve muadili ürünlere uygulanabilir.

Ahşap ve türevi donatılara uygulanabilen AİR STONE arc 4 adlı astar ile uygulanılması gereklidir.

Donatı yüksek mukavemeti ve yapışma nm direnimi ile cam ve parlak yüzeylere uygulandığında sabitlenmektedir. Yüzeylerin tamamen Air Stone ile kaplanması güvenlik açısından önerilmez. (cam olarak algılanmasına engel teşkil edeceğinden yaya trafiği acısından risk oluşturur)

Aşırı, yağlı, kabarmış patlamış yüzeylere uygulanması tavsiye edilmez. bu tarz uygulamalarda satıhın basınçlı su ile yıkanması ,(300 bar–40 cm)satımdaki kir ve kabartma ve yapısal bozukların tedavi edilmesi önerilir.
Ares Group 2012 - 2014. Tüm Hakları Saklıdır